T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - BORSA İSTANBUL BAŞAKŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Haberler

Kas

Okulumuz öğrencileri Müdür Yardımcımız Şaban KURT ile birlikte “Geleceğe Nefes,Cumhuriyetimize Nefes “ sloganıyla Arnavutköy kent ormanında ağaç dikim programına katıldılar.

Kas

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI'nı hazırlayan matematik zümremize, Edebiyat öğretmenimiz Zuhal Şahin'e ve emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Saygı,sevgi ve rahmetle anıyoruz...

Ekm

Okulumuzda yapılan çeşitli etkinlik, oratotya gösterisi ve hazırlanan panolar ile Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlanıyor.

Ekm

Okulumuzun Bilişim Teknolojileri Alanı ve Elektronik Teknolojisi alanı öğrencilerinin katılımı ile Başakşehir Living lab da Güneş Enerjisi eğitimi semineri verildi. Elektrik - Elektronik mühendisi Erkam AKSAL tarafından verilen eğitimde günümüzde kullanılan güneş enerji sistemleri hakkında eğitim verildi. Katılımcılara katılım sertifikası düzenlenen eğitimde yapılan yarışma ile katılımcılara çeşitli hediyeler ve ikramlar verildi. Eğitimi Düzenleyen Erkam AKSAL ve ekibine Teşekkür ederiz.

Ekm

Ekm

Ekm

Motor Bölümü Delphi Atölyemizde Diagnostik cihazla arıza tespiti ve arıza giderme, parça değişimi eğitimleri gerçekleştirildi. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuzda Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirildi. Programı hazırlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi zümre öğretmenlerine ve emeği geçen öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuz Motorlu Araçlar Teknolojisi protokol imzalanan firmalara ait atölyelere seçimler yapıldı.

Tem

12. sınıfa geçen Anadolu Meslek Programı öğrencilerine Anadolu Teknik Programına geçiş hakkı verildi.

Haz

2022-2023 Eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni renkli görüntülere neden oldu. Mezun olan öğrencilerimize gelecek yaşamlarında ve çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

Haz

Başakşehir belediyesinin düzenlelmiş olduğu Sıfır atık projesı kapsamında mucitler yarışıyor yarışmasında 3. olduk. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Haz

Başakşehir belediyesinin organize ettiği 8. sınıf öğrencilerini lise tercihlerin de yol göstermesi adına düzenlimiş olduğu TERCİHFEST etkinliğinde okulumuz kurduğu stand ile öğrencilerimizin yaptıkları çalışma ve projeleri sergilediler. 

Haz

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile aküder akümülatör ve geri kazanım sanayicileri derneği ile yapılan protokol kapsamında Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında eğitim alan 26 öğrenciye 40 saat okul öğretmenleri tarafından Akümülatör Eğitimi verilmiş olup 26.05.2023 tarihinde sertifika ödül töreni Başakşehir Borsa Meslek Lisesinde İlçe Milli Eğitim 

Müdürümüz Ahmet Coşkun ve Aküder yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Acar 'ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.